Zaloguj | Nowe konto | Pomoc | Szukanie zaawansowane
Szukaj :
Strona główna
Forum
Pytania i odpowiedzi
Profile

Google
Otylosc.org » » » Pytania i odpowiedzi » Inne sprawy » serwis www.otylosc.org » Dyskusja o: Uratujmy www.otylosc.org

Autor Wiadomość
ola

Miasto: Warszawa
Wysłany: 2008-08-07, 05:59   

Artur , na moje wpłaty zawsze możesz liczyc i zaraz przystapię do realizacji. Pomysł z fundacja jest dobry ale juz jest stowarzyszenie Maximus. Może istniał by sposób aby z nimi współdziałać. Np wpłacac na stowarzyszenie ,które by miało swoja część stronki ( reklamy , ogłoszenia, sprawozdania).

ewaewa

Miasto: Poznan
Wysłany: 2008-08-07, 08:05   

muszę wypełniać akt darowizny , czy wystarczy tylko wpłacic pieniądz?
pozdrawiam

agi-matrix

Wysłany: 2008-08-07, 08:27   

Artur,
Na mnie tez możesz liczyć - na w miarę regularne wpłaty.
Bez tej strony nie dałabym sobie rady z otyłością, i dzięki tylko tej stronie dziś jestem już po zabiegu. :!:
Mam nadzieje ze z powodzeniem uda się zebrach potrzebna sumę patrząc nawet na ranking.
Jeszcze raz bardzo dziękuje za umożliwienia nam wszystkim dostępu do takiej ilości informacji w jednym miejscu.
Pozdrawiam serdecznie ;-)

Ulcia

Wysłany: 2008-08-07, 08:47   

hmmm....
wiesz Artur, ja mam jakieś mieszane uczucia... raz już stronę ratowaliśmy. Od tamtej pory przybyło bardzo wielu uczestników i śmię twierdzić, że finansowo Cię nie wpomagali.
Może więc warto by zrobić część strony zamkniętej? Dla nas, sponsorów.

Wiem, wiem zaraz się część obruszy, że jak to. Normalnie - dajemy tu w większości część siebie, i nie chodzi o to że siebie sprzedajemy.
Np. każdy nowy uczestnik, który chce działać zobowiązany będzie wnieść określoną sumę.
Bo teraz ja to widzę tak - była nas garstka (czasy Wisły - 4 lata temu) teraz jest nas duuużo, a wpłaty zostały te co kiedyś - czyli na dziś na minusie.

Nie chcę aby strona przestała istenieć, ale też nie chcę płacić za kogoś.

pozdrawiam :-)

aleksandra54

Miasto: Zblewo
  Wysłany: 2008-08-07, 09:05   

Na mnie również możesz liczyć! pieniążki przeleję na konto do 5 września - w kwocie 50 zł. Ten portal jest potrzebny!!! dzięki niemu i Wam wszystkim jestem teraz sprawna i ważę 77kg a nie 130! POZDRAWIAM SERDECZNIE - Ola

bzozik

Wysłany: 2008-08-07, 09:05   

hej...powiem szczerze,że nie wiedziałam o tym,że można wspomagać stronę finansowo ;-) myślę,że każda osoba,która znalazła tu wsparcie i pomoc, jak również wiele informacji nie odmówi pomocy...poza tym podejrzewam,że większość z nas nie wie, że mogłoby w ten sposób pomóc...ja sama dzięki tej stronie zrozumiałam,że jest dla mnie jeszcze jakaś szansa i dzięki licznym informacjom jestem zapisana na operacje i już tylko czekam...poza tym poznałam mnóstwo suuuuper ludzi :!: oczywiście możecie na mnie liczyć :-D
P.S. Nie zaprzepaścimy tego, co dla nas zrobiłeś Arturze... ;-)

jask1947

Wysłany: 2008-08-07, 09:25   TEN SERWIS JEST POTRZEBNY!

Zamknięcie tej strony byłoby dużą stratą dla osób zdesperowanych , a poszukujących jakiegos sensownego, trwałego rozwiązania problemu swej otyłosci.
Napewno warto go utrzymac i daję 100.
Gdybym tak mógł wzmocnić apel Admina...
Ludzie drodzy: przeciez ta strona ma również własciwości terapeutyczne.
Tylko tu możecie swobodnie rozmawiac o swoich problemach, tylko tu znajdziecie osoby w takiej samej sytuacji.
Tylko tu możecie porozmawiac o tym, jak żyć po zabiegu.
Potraktujcie te 100 zł jako oplatę za wizyte u terapeuty.
Niby to dużo pieniedzy, ale cel szlachetny, więc otwórzcie serce i sakiewki :)

arzepka

Miasto: Tarnów / Wrocław
Wysłany: 2008-08-07, 09:28   

ewaewa napisał/a:
muszę wypełniać akt darowizny , czy wystarczy tylko wpłacic pieniądz

Wystarczy wpłacić, umowa jest dla Was, ja w niej potwierdzam na co wydam pieniądze, to moje zobowiązanie wobec Was - tak to widzę. Dla mnie jest równie ważna jeśli jej potwierdzeniem jest tylko (aż!) przelew.

bania

Miasto: Mazowieckie
Wysłany: 2008-08-07, 09:34   

Ulcia, popieram Twój pomysł, ale trochę się głupio czuję w roli darmozjada. Zaraz po odkryciu tej strony i odnalezieniu w profilach osób ze znaczkami S próbowałam wpłacić jakąś kaskę, ale nie znalazłam żadnego konta, a od osób już wcześniej tu goszczących (nie będę wymieniać) dowiedziałam się, że była już taka akcja i trzeba czekać z wpłatą na następną, bo chwilowo to już nieaktualne. Oczywiście wpłacam kasę i myślę, że można ustalić choćby jakiś mały (ale zawsze coś) abonament, który będziemy płacili co miesiąc albo raz do roku. Pozdrawiam z nadzieją, że wszystko dobrze sie skończy.

Ulcia

Wysłany: 2008-08-07, 09:41   

bania, no wiedziałam, że tak będzie...

Nie darmozjada - zabrakło info i jasnych zasad.

o! wpisowe powinna się ta opłata nazywać i już.

arzepka

Wysłany: 2008-08-07, 09:42   

Ulcia napisał/a:
raz już stronę ratowaliśmy

Tak i wtedy udało się uruchomić to forum, które teraz działa, niestety na resztę pieniędzy zabrakło - również za zebrane wtedy pieniądze trudno było mi znaleźć dobrego wykonawcę, więc dwóch się ulotniło (tylko jeden dostał jakieś pieniądze - ale też coś tam zrobił) a trzeci ulotnił się w połowie roboty i tak rozgrzebany serwis został praktycznie do dzisiaj, nie licząc drobnych poprawek na początku tego roku, które znowu sfinansowałem z własnych pieniędzy (prawie 1000 zł).

Ulcia napisał/a:
Od tamtej pory przybyło bardzo wielu uczestników i śmię twierdzić, że finansowo Cię nie wpomagali.

Nie nie wspomagali, ale też nie było o to apelu na stronie. Nie chciałem zbierać pieniędzy "ciągle" szczerze mówiąc miałem nadzieję że już nie będę musiał, bo jest to dla mnie dyskomfort spory. W tym czasie szukałem komercyjnych sponsorów, próbowałem sprzedać reklamy na stronie za jakieś sensowne pieniądze, te które są to praktycznie zapełniacz, finansowo drobiazg, choć gdyby było jeszcze więcej użytkowników i kliknięć to kto wie :-D . Nie stałem w miejscu, coś robiłem tylko że tego nie widać. Uznałem, że za własne pieniądze dalej nie dam rady. Stąd druga akcja. od tamtej minęło już sporo czasu mam nadzieję, że osoby, które wtedy wsparły serwis rozważą wsparcie ponowne, mam nadzieję że nikt nie uważa że tamte pieniądze zmarnowałem. W każdym razie poprzednie znaczki sponsora miały być ważne przez rok, a wisiały ponad 2 lata teraz znikną aby wyróżnić nowych sponsorów.

Ulcia

Wysłany: 2008-08-07, 09:47   

No ja sponsorem w takiej kwocie jak wtedy już nie zostanę i nie podoba mi się pomysł z kasowaniem tamtych znaczków.

ola

Wysłany: 2008-08-07, 09:49   

Właśnie dokonałam wpłaty i zrobiło mi się lżej na duszy :lol: , i w portfelu :evil: . Mogę wię wrócić do teoretycznych rozważań.

bania

Miasto: Mazowieckie
Wysłany: 2008-08-07, 09:51   

Artur, nikt nie pomyślał, że zmarnowałeś jakieś pieniądze, a mam nadzieję, że wiele osób nowych czekało na możliwość wsparcia tej wielkiej, bardzo ważnej dla nas sprawy, i nie cykaj się z tą kasą jak jest portrzeba, bo przecież wspieramy nie Ciebie tylko samych siebie z Twoją uprzejmą pomocą.

ewina

Wysłany: 2008-08-07, 11:55   

Tak jak Bani nie udało mi się dokonac wczesniej wpłaty. Natrafiłam na te same problemy.
Chętnie wpłacę coś na utrzymanie tej strony.
Może dobrze byłoby, żeby prowadziło ją jednak Towarzystwo Maksimus - darowizna byłaby wtedy jej dochodem, a nie Artur Twoim osobistym.

ola

Wysłany: 2008-08-07, 12:33   

Artur a może zachowć stare znaczki sponsorów ( w końcu to historia strony) a dodawać nowe np w innym kolorze.

Ulcia

Wysłany: 2008-08-07, 12:34   

Najpierw była nasza strona, później Maksimus, który z całym szacunkiem, nie wiem co robi.

Ataki na Artura że zarabia na stronie już były. Final będzie taki, że strona będzie wspomnieniem. Bo nie sądzę aby Artur jeszcze raz chciał przez to przechodzić. Było podle i wszyscy źle się z tym czuliśmy.

Za ujawnieniem finansów też nie jestem - prywatna sprawa każdego z nas ile daje.

alutka1958

Miasto: Katowice
Wysłany: 2008-08-07, 12:35   utrzymanie strony

Ja uważam ,że powinniśmy płacić abonament/wiem że to obecnie niemodne/ jesli chcemy żeby istniało to miejsce dzieki któremu niejeden z nas dostał szansę życia. Ja tego lata bym już nie przeżyła gdyby nie Artur i jego pomysł, gdyby nie samozaparcie i bezcenne rady wielu ludzi na forum.Jestem wdzięczna i chętnie dolożę się do tego Wielkiego Dzieła jakim jest forum .

bzozik

Wysłany: 2008-08-07, 12:49   

własnie...moze po prostu płacić miesięcznie jakieś kwoty...nie muszą być wielkie,ale jak każdy wpłaci,to sumka sie uzbiera ;-) a nie obciąży to za bardzo naszych kont...jak myslicie?

annaja7

Wysłany: 2008-08-07, 13:44   

bzozik napisał/a:
własnie...moze po prostu płacić miesięcznie jakieś kwoty...nie muszą być wielkie,ale jak każdy wpłaci,to sumka sie uzbiera ;-) a nie obciąży to za bardzo naszych kont...jak myslicie?

Jestem ZA !

arzepka

Wysłany: 2008-08-07, 13:45   

Ulcia napisał/a:
nie podoba mi się pomysł z kasowaniem tamtych znaczków

ola napisał/a:
Artur a może zachowć stare znaczki sponsorów ( w końcu to historia strony) a dodawać nowe np w innym kolorze.

Sprawa wygląda tak. Przy poprzedniej zbiórce deklarowałem, że znaczki będą na rok. Wobec tego, proponuję kompromis. Osoby, które wpłaciły "znaczne" kwoty znaczki zachowają, było sporo osób (w porównaniu do liczby ówczesnych użytkowników) które wpłaciły ponad 100 zł te osoby zachowają znaczki. Osoby które wpłaciły powyżej 150 zł zachowają złote znaczki, tak aby było sprawiedliwie - równe prawa z nowymi. Listę mam więc można odtworzyć.

Rozwiązanie z nowymi znaczkami, na przykład w innym kolorze lub z innym rokiem czy coś jest super, ale jak zwykle trzeba do tego zmian w serwisie a do tego najpierw potrzebne są pieniądze...

alutka1958 napisał/a:
Ja uważam ,że powinniśmy płacić abonament

Chmm, to możliwe, ale chyba bardziej na zasadzie dobrowolności. Nie chcę zamykać dostępu do informacji osobom, które nie z rożnych względów nie mogą wpłacić kasy, lub nawet po prostu nie chcą.

Tak jak teraz mam nadzieję, że nikt nie poczuje się pod przymusem, żeby wpłacić. Jeśli ktoś chce, ma pieniądze i ma poczucie że to jest warte, bardzo o to proszę. Ale jeśli ktoś nie czuje się z tym komfortowo proszę tego nie robić! Nic wbrew sobie.

ewina

Wysłany: 2008-08-07, 14:01   

Obsługa informatyczna strony na pewno kosztuje, a wszyscy jesteśmy za tym, żeby dobrze chodziła i żeby były nanaszone na nia najnowsze nowości o CHLO. Tego nie da sie załatwić bez informatyka.
Na razie powpłacajmy ile kto może, zeby stronka nam chodziła.
Artur pomyśl, co byłoby Ci jeszcze potrzebne i w jakiej formie, żeby zapewniona była ciagła obsługa informatyczna strony.

fazid-69

Miasto: Katowice
Wysłany: 2008-08-07, 14:12   

Jestem tu od kilku dni i za tyle informacji jakich sie tutaj dowiedzialem napewno cos dam nie duzo niestety bo mlody jestem slaba praca , szkola itp... ale cos doloze ! I uwarzam ze kazdy jezeli ma troche wstydu powinien dozucic te pare "groszy" bo gdyby nie ten serwis 80% osob nawet by nie wiedzialo jak sie za wszystko zabrac ! PzdR!

alicja

Wysłany: 2008-08-07, 14:44   

Ulcia, na pewno nie wspomagali finansowo bo nie mieli pojęcia o tymże wspomaganiu.Trudno jednak karcić tych co są od niedawna na stronie.Ja już trochę jestem i zaraz zareaguję na apel Artura finansowym wsparciem.
A znaczek nie jest mi do niczego potrzebny.Skoro moje pieniądze mogą służyć jakiemuś celowi ja już nie muszę być wyróżniana.
Jeżeli już istnieje jakieś konto to chyba tylko co jakiś czas powinno się odświeżać informację o wpłatach a ludzie pewnie tego nie zlekceważą.

bzozik

Wysłany: 2008-08-07, 15:09   

dokładnie...znaczki nie sa potrzebne-nie płacimy,żeby się pochwalić...nie wyobrażam sobie,żeby tej strony nie było :-( jeden da więcej inny mniej...normalne ;-) liczy się każdy grosik buziaczki

REKLAMA

Dołaczył: 02 Wrz 2003
Skad: www.otylosc.org