Zaloguj | Nowe konto | Pomoc | Szukanie zaawansowane
Szukaj :
Strona główna
Forum
Pytania i odpowiedzi
Profile

Google
Otylosc.org » » » Pytania i odpowiedzi » Inne sprawy » serwis www.otylosc.org » Uratujmy www.otylosc.org

Autor Wiadomość
arzepka

Miasto: Tarnów / Wrocław
Wysłany: 2008-08-06, 23:20   Uratujmy www.otylosc.org

Drodzy użytkownicy www.otylosc.org,
W związku z zapóźnieniem w rozwoju naszego serwisu, spowodowanym jego niedoskonałością techniczną i powstałymi awariami pozostaje mi prosić Was o wsparcie rozwoju serwisu, a de facto umożliwienie mu dalszego funkcjonowania.

Obecna sytuacja techniczna serwisu stawia pod znakiem zapytania jakość i sens jego dalszego istnienia. Obecnie serwis ze względów bezpieczeństwa oraz z powodu kilku modyfikacji przez niezbyt wykwalifikowanych wykonawców jest niemal całkowicie zablokowany. W zasadzie jedyną działającą częścią systemu są forum, pytania i profile. Jak pewnie wiele z Was zauważa artykuły są stare i często nieaktywne, to samo dotyczy danych lekarzy i klinik. Nie można dodawać nowych ani edytować starych. Jest również wiele nowych elementów, które chciałbym wprowadzić, ale obecnie jest to niemożliwe. Nawet forum, które na razie działa, jeśli się zepsuje może już nigdy nie wrócić. Obecnie serwis zlokalizowany jest na dwóch niezależnych serwerach, które bardzo źle ze sobą współpracują, mimo że nie są to serwery darmowe. Wywołuje to konflikty i wiele problemów, z którymi możecie mieć do czynienia na co dzień. W takim stanie rzeczy nie mogę brać odpowiedzialności za funkcjonowanie takiego serwisu, jest to bądź co bądź serwis o tematyce medycznej, a więc sprawa jest poważna.

Rozwiązaniem problemu jest znalezienie funduszy na dalszy rozwój serwisu i taką jego konstrukcję, aby w przyszłości mógł sam zarabiać na swoje utrzymanie. Jak pewnie zauważyliście w serwisie jakiś czas temu pojawiły się reklamy, niestety nie dają one dochodu nawet pokrywającego koszty abonamentu serwerów, a strona jest już za duża i zbyt skomplikowana aby umieścić ją na serwerze darmowym.

Serwis odwiedza coraz więcej osób, pamiętacie entuzjastyczne statystyki ze stycznia, obecnie utrzymują się one mniej więcej na tym właśnie wysokim poziomie. Utwierdza mnie to w przekonaniu, że warto prowadzić ten serwis. Czuję że jest on potrzebny coraz większej ilości osób i bardzo mnie to cieszy. Dość regularnie (minimum raz na miesiąc) odwiedza nasz serwis około 200-500 osób, co daje liczbę, która może pozwolić na sfinansowanie rozwoju serwisu.

Chciałbym aby serwis nadal funkcjonował i się rozwijał, ale bez Waszej pomocy będzie to niemożliwe. Wobec tego chciałbym Was prosić o konkretną finansową pomoc. Ponieważ mam już dość półśrodków i zatrudniania studentów itp. chciałbym załatwić sprawę profesjonalnie, tak abyśmy mieli komfort na kilka następnych lat. Na profesjonalne sfinansowanie rozwoju serwisu potrzeba około 20-30 tysięcy zł. To dużo, nawet bardzo dużo. Dotychczas, od 2003 roku na jego stworzenie i funkcjonowanie, głownie z własnej kieszeni, wydałem już sporo ponad 10 tys. zł, niestety nie mogę potroić tej kwoty, aby dalej rozwijać serwis. Kwota jakiej potrzebujemy wydaje się duża, ale jeśli przynajmniej 200 osób z około 500 aktywnych użytkowników zdecyduje się wpłacić 100 zł (czyli mniej niż wynosi koszt jednej prywatnej wizyty u niektórych lekarzy), a inni przekażą mniejsze kwoty, ktoś być może więcej, może udać się ją zebrać.

Zdaję sobie sprawę, o jakie zaufanie Was proszę, ale myślę, że dotychczasowe funkcjonowanie strony pozwala mi na to. Jest to dla mnie sytuacja daleka od komfortu. Zobowiązuję się więc do przedstawienia darczyńcom, oraz Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia MAXIMUS zbiorcze sprawozdanie ze zbiórki i wykorzystania zebranej kwoty. Podstawą przekazania funduszy będzie umowa darowizny, załączona do niniejszej prośby. W razie zebrania kwoty, która nie będzie pozwalała na wykonanie profesjonalnych prac, zebraną kwotę przekażę Stowarzyszeniu MAXIMUS lub zwrócę darczyńcom, na zasadach opisanych w umowie. Ze względów podatkowych (kwota wolna od podatku) nie będę przyjmował wpłat większych niż 980 zł od jednej osoby fizycznej w ciągu jednego roku kalendarzowego – nadwyżki będą zwracane.

W razie niepowodzenia zbiórki funduszy będę musiał zamknąć serwis, pozostawiając być może tylko proste forum, bez profili itp., jakich setki w sieci. Będzie mi bardzo przykro, jeśli tak się stanie i pewnie jak wiele z Was stracę kawałek swojego życia, pewnie większy niż większość. Niestety w stanie obecnym nawet bez mojej ingerencji forum może praktycznie w każdej chwili przestać działać na skutek kolejnej nieprzewidzianej awarii.

Aby wesprzeć rozwój serwisu proszę rozważyć dokonanie wpłaty w dowolnej kwocie na rachunek:

PKOBP/Inteligo: www.otylosc.org: 50 1020 5558 1111 1444 9610 0112

UWAGA! Wpisujcie koniecznie w miejscu tytułu przelewu swój nick na otylosc.org - to mi pomoże wklejać znaczki sponsorów!

Jest to wydzielone subkonto, które będzie służyć wyłącznie do zbiórki funduszy na ten cel. Każda osoba, która wpłaci więcej niż 50 zł będzie oznaczona znaczkiem sponsora, a osoby wpłacające powyżej 150 zł znaczkiem złotego sponsora. Kwoty wpłat poszczególnych osób nie będą ujawniane, chyba że sobie tego zażyczą, będą mogły otrzymać oryginalnie podpisany przeze mnie egzemplarz umowy. W pozostałych przypadkach sporządzenie na piśmie umowy darowizny w kwocie niższej niż 980 zł nie jest wymagane. Wysłanie przelewu samo z siebie oznacza podpisanie umowy, załączonej do niniejszej prośby, a przyjęcie przelewu oznacza podpisanie umowy przeze mnie.

Mam nadzieję, że pomożecie mi uratować nasz serwis, a dzięki wspólnemu wysiłkowi zacznie on lepiej funkcjonować i się dalej rozwijać. Myślę że w razie powodzenia zbiórki na najbliższym wiosennym zlocie będziemy mogli cieszyć się nową lepszą stroną www.otylosc.org.

Artur Rzepka
Administartor www.otylosc.org

WZÓR UMOWY DAROWIZNY

arzepka

Wysłany: 2008-08-23, 09:24   

Po 2 tygodniach zbiórki zebraliśmy już:

2236 zł

Bardzo dziękuję wszystkim wpłacającym!!!

Wpłaciło ogółem 21 osób, z czego wynika, że średnia wpłata to 106 zł.

Niestety większość wpłat to poprzedni tydzień (ok. 1900) reszta w tym tygodniu.

Wkrótce postaram się pododawać znaczki, ale mam straszne zamieszanie w życiu prywatnym i niestety nie mam czasu. Wtedy wyślę Wam jeszcze maila z przypomnieniem o akcji :-D W sumie do potrzebnej sumy brakuje jeszcze ponad 17 tys... ale wasza dotychczasowa hojność daje nadzieję, że się uzbiera...

Pozdrawiam i życzę miłego weekendu!

Artur

arzepka

Wysłany: 2008-09-22, 21:46   

No niestety nie piszę bo nie ma o czym od tamtego wpisu wpłynęło 325 zł, czyli w sumie uzbierało się:

2561 zł

Czyli wciąż brakuje ponad 17 tysięcy...

To by było na tyle.

Pozdrawiam,
Artur

P.S. Po pierwsze nie robię kampanii bo jakoś nie chcę się "dopraszać na siłę". Po drugie jeszcze przez 1,5 miesiąca mam dużo załatwień "prywatnych" i niestety nie mam za bardzo czasu się zajmować tym.
Ostatnio zmieniony przez arzepka 2008-12-03, 14:52, w całości zmieniany 3 razy  

arzepka

Wysłany: 2008-10-29, 18:08   

Po ponad dwóch miesiącach zbiórki zebraliśmy:

2961 zł

Bardzo dziękuję wszystkim wpłacającym!!!

Wpłaciło ogółem 32 osoby, z czego wynika, że średnia wpłata to 93 zł. Najwyższa wpłata (jest ich kilka) to 200 zł najniższa 15.

Jak tak dalej pójdzie niestety będzie trzeba ogłosić klęskę i oddać Wam wasze pieniądze, co mnie dziwi, bo podobną kwotę udało nam się uzbierać poprzednim razem przy wielokrotnie niższej liczbie użytkowników...

arzepka

Wysłany: 2008-11-30, 20:48   

Zebraliśmy

3051 zł

Dodałem też dziś znaczki sponsorom, oraz specjalne rangi, żeby również na forum było widać kto nas wspiera. Jeśli ktoś wpłacił minimum 50 zł, a nie ma jeszcze rangi lub znaczka proszę o PW, bo kilka wpłat było bez wpisanego nicka, a jeden był nieprawidłowy.

Pozdrawiam,

Artur

arzepka

Wysłany: 2009-06-08, 13:58   

W sumie po 10 miesiącach zbiórki przekazaliście:

3541 zł

Jeśli ktoś wpłacił a nie ma jeszcze znaczka proszę o kontakt, sprawdzałem ale mogłem się pomylić.

O kłopotach i ew. szansach związanych z ratowaniem serwisu możecie przeczytać w forum sponsorów.

Dziękuję serdecznie i pozdrawiam,

Artur

arzepka

Wysłany: 2009-07-31, 12:46   

W sumie po prawie roku zbiórki zebraliśmy:

4.186,- zł

Jeśli ktoś wpłacił a nie ma jeszcze znaczka proszę o kontakt, raczej nie ma takiej sytuacji, ale szczególnie jak ktoś wpłacał w kilku ratach (a są tacy) to mogłem się pomylić w sumowaniu.

O tym co się dzieje za te pieniądze możecie przeczytać na forum dla sponsorów.

Pozdrawiam wszystkich i dziękuje sponsorom. Pieniądze są nadal zbierane i potrzebne.

Artur

arzepka

Wysłany: 2009-09-04, 14:40   

Na dzisiaj:

4.536,- zł

Serdeczne dzięki!

arzepka

Wysłany: 2011-04-05, 12:05   

Dawno nie uzupełniałem, ale pieniądze powolutku cały czas spływają. Na dzisiaj wpłaty wynoszą:

5.941,- zł

Serdeczne dzięki!

arzepka

Wysłany: 2013-12-09, 18:31   

Witajcie, nie pisałem dawno bo wpłat nie jest dużo. Od ostatniego wpisu wpłynęło 1.486 zł. W sumie wpłaciliście więc:

7.427,- zł

Serdeczne dzięki!

W czasie odkąd ogłosiłem zbiórkę koszty utrzymania strony serwerów, domeny, drobnych bieżących napraw itp wyniosły 5.241 zł. Zostało więc tak na prawdę 2.185 zł.

Tak jak ktoś już gdzieś pisał. Nie jest mi łatwo wciąż prosić o wsparcie, ale jeśli nie uzbieramy minimum 10 tys. zł to nie ma w ogóle z czym ruszać. Mam znalezioną profesjonalną firmę, która może nasz serwis unowocześnić, ale 10-15 tys. to minimalne koszty jakie udało mi się wynegocjować. W tym roku próbowałem złożyć wniosek o finansowanie z funduszy UE. Dlatego psiałem optymistycznie, że może coś się zmieni, ale niestety akurat program z którego chciałem złożyć został wstrzymany do odwołania.

Może ktoś zna się na tym i mógłby pomóc w wyszukaniu innego programu i złożeniu wniosku? Niech do mnie napisze na artur@otylosc.org

Proponuję tak. Jeszcze ostatni raz zwrócę się do Was z prośbą o wpłaty. Dajmy sobie czas - powiedzmy 3 miesiące. Jeśli uzbiera się odpowiednia kwota, to zlecę zmiany. Jeśli nie, to pieniądze które się uzbierają przeznaczę na utrzymanie strony, a jak się skończą to ją zamknę. Taka sytuacja kiedy strona jest od lat już niefunkcjonalna nie może trwać w nieskończoność... Może ktoś mądrzejszy założy lepszy serwis...

Póki co proszę znów o wpłaty. Szczególnie osoby, które jeszcze nie wpłacały. Nie chciałbym, żeby to były zawsze te same osoby. Jeśli uda się zrealizować rozbudowę obiecuję wszystkim złotym sponsorom bonus na tej stronie jakiego nie będzie można zdobyć w żaden inny sposób nigdy później. Jeśli się nie uda, to strona będzie działać minimum do końca 2014 r. Szczegółowe warunki niezmienne w umowie darowizny u góry strony.

Jeśli zbiórka się zakończy sukcesem to wezmę koszty utrzymania strony o których wyżej pisałem "na siebie" i całą kwotę przeznaczę na rozbudowę. Licznik startuje więc z:

7.427,- zł

Naszym celem jest:

15 tys. zł

Termin 31 marca 2014 r. Pomożecie?

Artur Rzepka
Administartor www.otylosc.org

WZÓR UMOWY DAROWIZNY

P.S. Jeśli macie jakieś pytania, wątpliwości niejasności piszcie proszę do mnie na adres: artur@otylosc.org

Przypominam rachunek:

PKOBP/Inteligo: www.otylosc.org: 50 1020 5558 1111 1444 9610 0112

Możecie też wpłacić przez PAYPAL (karta kredytowa, debetowa itp):

UWAGA! Wpisujcie koniecznie w miejscu tytułu przelewu swój nick na otylosc.org - to mi pomoże wklejać znaczki sponsorów!

arzepka

Wysłany: 2013-12-10, 00:12   

Pamiętajcie koniecznie o wpisaniu nicka.
Inaczej nie mam wam jak dać znaczka.
W
PayPal też :-)
Ostatnio zmieniony przez arzepka 2014-02-19, 18:05, w całości zmieniany 1 raz  

arzepka

Wysłany: 2013-12-13, 16:50   

Hej,

od poniedziałku wpłynęło łącznie 430 zł i to było tylko 7 osób. Serdecznie dziękuję wpłacającym! Szczerze mówiąc spodziewałem się jednak większej reakcji. Post przeczytało ponad 350 osób. Gdyby każdy wpłacił 10 zł to mielibyśmy praktycznie pierwszy cel osiągnięty. Zastanówcie się proszę czy ta strona jest Wam potrzebna. Bo może zniknąć.

Pzdrv,
Artur

arzepka

Wysłany: 2013-12-17, 23:14   

Witam, łącznie wpłynęło do tej pory 975 zł.

Dzięki!

arzepka

Wysłany: 2014-01-27, 16:37   

Hej,
trochę powoli, ale wpłat przybywa. Wpłynęło już 1.431 zł, a więc w sumie (stara i nowa zbiórka) na dzisiaj wpłaty wynoszą:

8.858,- zł

A więc potrzebujemy jeszcze +- 6 tys. zł. Bardzo więc proszę tych, którym dobro strony leży na sercu, a jeszcze nie wpłacali o wsparcie strony.
Serdeczne dzięki!

arzepka

Wysłany: 2014-02-19, 18:01   

Witam,
od 27 stycznia doszło 335 zł czyli mamy 1.766 zł nowych wpłat, a więc razem:

9.193,- zł

To nie wystarczy, a termin zakończenia zbiórki już za nieco ponad miesiąc.

Pozdrawiam,

Artur

arzepka

Wysłany: 2014-03-20, 16:23   

Witam,
od 19 lutego doszło 560 zł czyli mamy 2.326 zł nowych wpłat, a więc razem:

9.753,- zł

To wciąż nie wystarczy, a do terminu zakończenia zbiórki już tylko 10 dni!

Pozdrawiam,

Artur

arzepka

Wysłany: 2014-04-04, 19:47   

Witam,
wpłaciliście w sumie jeszcze 180 zł czyli mamy 2.506 zł nowych wpłat, a więc razem:

9.933,- zł

Zobaczymy co da się za to zrobić. Jeśli możecie kontynuujcie proszę wpłaty.

Pozdrawiam,

Artur

arzepka

Wysłany: 2014-10-24, 17:12   

Witam,
wpłaciliście od ostatniego wpisu w sumie jeszcze 535 zł czyli mamy 3.041 zł nowych wpłat, a więc razem:

10.468,- zł

Mam nadzieję, że znajdę wykonawcę za taką lub niewiele większą kwotę. Jeśli możecie kontynuujcie proszę wpłaty. Szczególnie Ci, którzy jeszcze nigdy nie wpłacali.

Pozdrawiam,

Artur

REKLAMA

Dołaczył: 02 Wrz 2003
Skad: www.otylosc.org