Zaloguj | Nowe konto | Pomoc | Szukanie zaawansowane
Szukaj :
Strona główna
Forum
Pytania i odpowiedzi
Profile

Google
Otylosc.org » » » Pytania i odpowiedzi » Inne sprawy » serwis www.otylosc.org » REGULAMIN czyli Zasady Forum oraz Pytań i odpowiedziAutor Wiadomość
arzepka


Pomógł: 22 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Wrz 2003
Posty: 2342
Miasto: Tarnów / Wrocław
Wysłany: 2006-06-12, 23:23   REGULAMIN czyli Zasady Forum oraz Pytań i odpowiedzi

Zasady „Forum” oraz „Pytań i odpowiedzi”

1. Wszystkie tematy są mile widziane, pamiętaj jednak, że nasza strona skupia się na tematyce ChLO.

2. W forum oraz w odpowiedziach na pytania piszemy w miarę możliwości o sprawach znanych nam osobiście – o naszych doświadczeniach oraz o tym co usłyszeliśmy od lekarzy. Unikamy gdybania, namawiania osób do czegokolwiek, nie podajemy informacji zaczerpniętych z innych stron internetowych, szczególnie nie dotyczących ChLO. Nie udzielamy rad (chyba, że padnie wyraźna prośba o to). Piszemy co zrobiliśmy w podobnej sytuacji i jakie były tego konsekwencje.

3. Nie krytykujemy osób - krytykujemy zachowania lub opinie. Wyrażamy własne odmienne opinie mając na uwadze aby nie obrazić innych uczestników dyskusji. Piszemy o sobie a nie o innych. Nie wypowiadamy się negatywnie na temat innych użytkowników i nie diagnozujemy, ani nie terapeutyzujemy w jakimkolwiek aspekcie. Nie udzielamy porad medycznych i leczniczych. Jeśli chcemy komuś pomóc piszemy o tym co nam pomogło.

4. Wypowiadaj się kulturalnie, jak przystało na miejsce publiczne, unikaj wulgaryzmów. Od tonu wypowiedzi będzie zależeć liczba i ton odpowiedzi.

5. Zanim utworzysz nowy wątek z prośbą o pomoc, to koniecznie spróbuj poszukać podobnych problemów i gotowych rozwiązań w poprzednich postach czy pytaniach, przeczytaj też jak najwięcej tekstów na stronie, wiele odpowiedzi już w nich jest (na przykład lista lekarzy).

6.1 Tworząc nowy wątek pamiętaj nadawaj odpowiedni tytuł, który by skrótowo charakteryzował dane zagadnienie. Temat o treści "Pomocy!" lub "Problem" nic w zasadzie nie mówi...
6.2 Szanuj porządek na forum, wybieraj odpowiedni dział na swój wątek. Nie zaczynaj nowych dyskusji w wątkach o innym temacie, chyba że w Twoim wątku w dziale "przywitaj się" lub "nasze małe aktualności" ale zawsze lepiej zapytać w odpowiednim wątku niż w Twoim zdaniem popularniejszym ale złym.
6.3. Nie dodawaj dwa razy tego samego posta - to nie zwiększy liczby odpowiedzi a jedynie bałagan i doda pracy moderatorom.

7. Jeżeli masz z czymś problem i prosisz o pomoc, to podaj podstawowe informacje o sobie takie jak wiek, BMI, płeć itp. Nie pisz tylko "Pomóżcie mi", no bo co użytkownicy mogą dla Ciebie wtedy zrobić, wszyscy jesteśmy tylko pacjentami - zapoznaj się wcześniej z zawartością strony z archiwalnymi pytaniami i postami w forum.

8. Pamiętaj nie zamieszczaj (chyba że za uprzednią zgodą Administratora strony):
8.1. opisów diet "odchudzających", nazw produktów i leków "odchudzających" ani jakichkolwiek sugestii względem odchudzania, to jest strona o leczeniu otyłości a nie odchudzaniu, jeżeli chcesz przedyskutować temat odchudzania masz dziesiątki innych stron w internecie na ten temat,
8.2. ostrzeżeń przed: wirusami komputerowymi, chorobami (ludzi i zwierząt) itp,
8.3. łańcuszkowych wiadomości (apeli, próśb o pomoc itp.),
8.4. linków do stron w internecie (chyba że za uprzednią zgodą Administratora strony),
8.5. ofert badań, ankiet i doświadczeń na użytkownikach, wywiadów prasowych, radiowych i telewizyjnych i innych tego typu ogłoszeń - nie jesteśmy królikami doświadczalnymi.

9. Nie reklamuj na naszej stronie innych stron dotyczących ChLO (chyba że za uprzednią zgodą Administratora strony). UWAGA! Nie reklamuj również naszej strony na innych serwisach o ChLO.

9a. [NOWOŚĆ! 03.02.2010] Jeśli zamieszczasz na swoim profilu lub na forum adres do swojego bloga lub swojej strony, zachęcam do zamieszczenia też na niej linka do www.otylosc.org lub bannera (znajdziesz je tutaj: http://www.otylosc.org/old/page.php?id=6).

10. Staraj się pisać tak, aby czytający nie głowił się nad zrozumieniem tekstu. Dłuższe partie oddzielaj znakami nowego wiersza.

11. Przestrzegaj także ortografii i gramatyki - jeśli masz z tym problemy, to pisz ze słownikiem w ręku lub w podkreślającym błędy edytorze np. w Wordzie.

12. Pisanie WIELKIMI LITERAMI oznacza krzyk lub podniesiony głos. To tak jakby ktoś stał nad nami i krzyczał prosto w ucho...

13. Zwróć również uwagę, że zwracamy się do siebie per "Ty", a nie "ty". Ta mała różnica w literce ma tak naprawdę zasadnicze znaczenie – dokładnie określa ona charakter i ton wszystkich naszych wypowiedzi.

14. Wszystkie posty niezgodne z niniejszymi zasadami oraz obraźliwe dla kogokolwiek (kryterium podstawowym będzie zgłoszenie przysłane do Administratora przez osobę która poczuje się obrażona) będą w przypadkach, które zostaną uznane za stosowne, usuwane.

15. Niniejsze zasady dotyczą również wiadomości e-mail wysyłanych przez naszą stronę, a o ile można je zastosować także wpisów w profilach.

16. Osoby które będą łamać niniejsze zasady mogą zostać przeze mnie zablokowane - bez wcześniejszego powiadomienia.

Pytania i komentarze odnośnie zasad proszę kierować na: artur@otylosc.org.

Stosuj się proszę do tych zasad, a na Forum spotkasz się z życzliwą atmosferą i rzeczową pomocą. Łam te zasady, a będziesz ignorowany, niemile poprawiany czy też Twoje posty po prostu zaczną znikać kasowane przez prowadzącego. Pamiętaj, że spotkasz się z reakcją zależną od Twojego podejścia do innych i sposobu pisania postów.
 
 
arzepka


Pomógł: 22 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Wrz 2003
Posty: 2342
Miasto: Tarnów / Wrocław
Wysłany: 2010-02-03, 11:56   

Cześć,

zwracam uwagę na nowy punkt w regulaminie:

9a. [NOWOŚĆ! 03.02.2010] Jeśli zamieszczasz na swoim profilu lub na forum adres do swojego bloga lub swojej strony, zachęcam do zamieszczenia też na niej linka do www.otylosc.org lub bannera (znajdziesz je tutaj: http://www.otylosc.org/old/page.php?id=6).

To nie jest wymóg, ale bardzo duża prośba! Jeśli linkujesz z otylosc.org do swojego bloga, zrewanżuj się z obopólną korzyścią. Pozdrawiam,
Artur
 
 
REKLAMA

Dołaczył: 02 Wrz 2003
Skad: www.otylosc.org

Wyświetl posty z ostatnich:   

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Nie możesz ściągać załączników
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: 


strona główna | forum | pytania i odpowiedzi | profile | pomoc